Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Przekazali pomoce rehabilitacyjne dla Promyka

2022-12-08 12:47:16 (ost. akt: 2022-12-08 14:28:39)

W czwartek, 8 grudnia w Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjnym w Szczytnie w ramach podsumowania projektu pn."Szczytno bez wad postawy i otyłości" odbyło się przekazanie pomocy rehabilitacyjnych dla fizjoterapeutów ze Stowarzyszenia "PROMYK".

W listopadzie 2021 roku rozpoczął się innowacyjny projekt pt. ”Szczytno bez wad postawy i otyłości – Szczytno zdrowe miasto Mazur”, który patronatem objął Jarosław Matłach Starosta Szczycieński. Głównym celem projektu jest przeprowadzenie bezpłatnych badań przesiewowych wśród uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w Szczytnie oraz promocja zdrowego stylu życia.

Badania objęły 178 dzieci ze szkół w Szczytnie urodzonych w 2014 roku. Wady postawy stwierdzono aż u 99% z nich. Dane te pokazują, że nie należy bagatelizować problemu.

Dziś, w ramach podsumowania odbyło się spotkanie pracowników stowarzyszenia, fizjoterapeutów, partnerów i koordynatorów podczas którego Urszula Pasławska, Posłanka na Sejm RP, Jarosław Matłach, Starosta Szczycieński, przedstawiciel Fabryki Klimatu, oraz koordynatorzy projektu - Rafał Kiersikowski i Tomasz Łachacz przekazali na ręce Mirosławy Duńczyk, dyrektor Centrum pomoce rehabilitacyjne, które trafią do fizjoterapeutów m.in. Anny Kossakowskiej.


Zobacz także

więcej »