Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Podsumowanie projektu "Cukrzyca to nie wyrok"

2022-12-02 07:54:07 (ost. akt: 2022-12-02 19:32:53)

W piątek, 2 grudnia w auli Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie odbyło się spotkanie na temat cukrzycy z prof. dr hab. n. med. Elżbietą Bandurską-Stankiewicz. Wykład zorganizowano w ramach realizacji przez Fundację Kreolia Kraina Kreatywności projektu "Cukrzyca to nie wyrok".

Prof. dr hab. n. med. Elżbieta Bandurska-Stankiewicz jest kierownikiem Kliniki Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie oraz wykładowcą na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

W trakcie wykładu poruszone zostały tematy związane z życiem z cukrzycą m.in dotyczące żywienia osób chorych czy tego jak istotne jest regularne badanie się. Informacje przekazane przez dr Bandurską-Stankiewicz z pewnością okażą się przydatne zarówno diabetykom, jak również ich bliskim.

Spotkanie to było równocześnie podsumowaniem projektu "Cukrzyca to nie wyrok" w ramach którego łącznie odbyły się 4 prelekcje, których głównym tematem było życie z cukrzycą. Uczestnicy projektu wcześniej spotkali się z kucharzem, dietetykiem i informatykiem. W trakcie spotkań uczyli się m.in. jak przygotowywać potrawy o niskim indeksie glikemicznym, jak dobierać produkty odpowiednie dla diabetyków czy jakie aplikacje i programy mogą im pomóc w codziennym życiu z chorobą.

Projekt realizowany był przez Fundację Kreolia Kraina Kreatywności. Zadanie "Cukrzyca to nie wyrok - edukacja międzypokoleniowa na temat choroby" współfinansowane było przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego ze wsparciem Powiatu Szczycieńskiego.


Zobacz także

więcej »