Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Nowy oddział chirurgii oficjalnie otwarty

2022-09-22 12:05:38 (ost. akt: 2022-09-22 13:03:24)

W czwartek, 22 września oficjalnie otwarto nowy oddział chirurgiczny Szpitala Powiatowego w Szczytnie. Chirurgia znajduje się w nowym skrzydle szczycieńskiego szpitala. Na pacjentów czeka tam 39 łóżek.

Nowy oddział jest w pełni wyposażony w nowoczesny sprzęt. Znajdują się w nim między innymi własny aparat rentgenowski oraz dwie sale endoskopowe i sala wybudzeń. Co ważniejsze jednak jak mówi ordynator oddziału doktor Piotr Troska na oddziale udało się zgromadzić wyjątkowy zespół lekarzy i pielęgniarek.

- To niesamowite w jaki sposób rozwija się to miejsce, placówka jest świetnie wyposażona. To zasługa lokalnych władz i dyrekcji szpitala, dzięki nim mamy się tu czym chwalić. Dla mnie niezwykle istotne jest, że udało nam się zgromadzić świetny, młody zespół, który chce pracować, chce się rozwijać i chce pomagać pacjentom tego szpitala, - opowiada ordynator.

W ciągu kilku ostatnich lat w Szpital Powiatowy w Szczytnie zainwestowano ponad 50 milionów złotych. Złożyło się na to wybudowanie lądowiska dla śmigłowców, wybudowanie nowego skrzydła szpitala oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jak zapowiada Jarosław Matłach Starosta Szczycieński to nie koniec inwestycji w tym miejscu.

- Następnym krokiem jest utworzenie w Szpitalu nowych pomieszczeń dla oddziału intensywnej terapii oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, która to inwestycja już jest w trakcie realizacji, ale na tym nasze plany się nie kończą, - opowiada Statosta Szczycieński. - Kolejnym naszym marzeniem i celem jest blok operacyjny.

Zobacz także

więcej »