Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Rejonowe Zawody Strzelectwa Myśliwskiego o Puchar Starosty Szczycieńskiego

2022-09-17 08:31:06 (ost. akt: 2022-09-20 08:15:30)

W sobotę, 17 września na terenie strzelnicy myśliwskiej w Gutkowie odbyły się Rejonowe Zawody Strzelectwa Myśliwskiego o Puchar Starosty Szczycieńskiego.

W zawodach udział wzięło 24 uczestników reprezentujących Koła Łowieckie: Jeleń Szczytno, Rogacz Świętajno, Żbik Szczytno, Zlot Las Faryny, Ryś Dźwierzuty, Świt Pasym i Warmia. Zawodnicy rywalizowali ze sobą łącznie w pięciu konkurencjach w kategoriach kula (2 konkurencje) oraz śrut (3 konkurencje). Do zdobycia było łącznie 500 punktów.

W kategorii Open zwycięzcą został Maciej Gałązka z wynikiem 458 punktów. Drugie miejsce zajął Wojciech Szymański zdobywając 403 punkty, podium zamknął Grzegorz Kowalewski, który również "ustrzelił" 403 punkty. O kolejności zadecydował wynik w konkurencji MOP.

W kategorii drużynowej na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci Koła Łowieckiego Rogacz (Grzegorz Kowalewski, Dariusz Jedwabnik, Amadeusz Adamski) zdobywając łącznie 1159 punktów. Za nimi uplasowali się strzelcy z Koła Łowieckiego Zlot Las (Zdzisław Kobus, Wojciech Szymański, Paweł Wichowski) z 1146 punktami oraz Koła Łowieckiego Ryś (Maciej Gałązka, Radosław Biedrzycki, Marek Pawłowski), którzy zdobyli 1101 punktów.

W konkurencjach śrutowych najlepszy okazał się Maciej Gałązka z wynikiem 270 punktów. Pokonał on Leszka Chełstowskiego, który zdobył 250 punktów oraz Dariusza Jedwabnika z wynikiem 240 punktów.

W konkurencji kuli pierwsze miejsce zajął Maciej Gałązka z wynikiem 188 punktów, podium uzupełnili Grzegorz Kowalewski z 178 punktami oraz Wojciech Szymański, który zdobył 173 punkty.

W klasie "Diany" jedyną uczestniczką była Milena Wojdołowicz, która zawody zakończyła z wynikiem 208 punktów. Również w klasie "C" w zawodach uczestniczył jeden zawodnik Michał Krasula, który ustrzelił 315 punktów. Puchar dla najsympatyczniejszego uczestnika zawodów odebrał Stanisław Gąska.

Pamiątkowe puchary uczestnikom wręczył Jarosław Matłach - Starosta Szczycieński.