Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Moc atrakcji podczas Festiwalu Rowerowego Miast Cittaslow i Milko Mazury MTB w Pasymiu

2022-07-28 14:47:23 (ost. akt: 2022-07-28 15:03:19)

Ostatni weekend lipca w Pasymiu niewątpliwie zapowiada się ekscytująco. Od soboty do niedzieli Rynek Główny opanują rowery. Wszystko za sprawą organizowanego w ramach 15-lecia Krajowej Sieci Miast Cittaslow Festiwalu Rowerowego i Milko Mazury MTB. Nie może Was zabraknąć!

- Impreza skierowana jest zarówno do amatorów rowerów, profesjonalnych kolarzy, jak i najmłodszych wraz z rodzicami oraz turystów, którzy będą chcieli aktywnie spędzić weekend w naszej Gminie – mówi Cezary Łachmański, Burmistrz Pasymia.

Festiwal rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00. Na początek warsztaty dla dzieci w wieku 2-5 lat. W strefie przygód Strider Zone, animatorzy zachęcać będą dzieci do jazdy na rowerkach biegowych i zabawy z innymi dziećmi. Dorośli będą mogli uczestniczyć w wyścigu Fun, w ramach Milko Mazury MTB. To propozycja dla amatorów kolarstwa, którzy rozpoczynają swoją przygodę w ramach rywalizacji sportowej.

O godz. 15.00 czeka przejazd gości i grup rowerowych reprezentujących Miasta Cittaslow. Następnie o godz.15.30 zapraszamy do udziału w konkursie o Puchar Ślimaka, w którym zwycięzcą zostanie osoba, która na rowerze pokona dystans 10 metrów w najdłuższym czasie.
W sobotę czeka jeszcze rajd rodzinny, konkurs wiedzy o Miastach Cittaslow oraz koncerty. Znajdzie się też coś dla smakoszy. Radni Miejscy wraz z Sołtysami od godz. 12.00 do 17.00 serwować będą posiłki w ramach Pikniku Kulinarnego.

Całość zakończy Rowerowa Parada Świetlna z konkursem na najlepiej oświetlony rower i wręczenie nagród. Imprezie towarzyszyć będą także Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza z okazji 15-lecia Krajowej Sieci Miast Cittaslow z elementami bezpiecznego zachowania się nad wodą.

Niedziela to już wyścigi dla kolarzy w ramach Milko Mazury MTB oraz rajd pieszo-rowerowy Okrągła Góra.
W sobotę i niedzielę na Rynku czekać będą stoiska gastronomiczne, promocyjne, rękodzielnicze oraz Strefa Zabaw Dla Dzieci z mnóstwem atrakcji. Uroczyste zamknięcie Festiwalu odbędzie się w niedzielę o godz.16.00.
Organizatorem wydarzenia jest Gmina Pasym oraz Stowarzyszenie Luz Grupa przy wsparciu Stowarzyszenia Krajowej Sieci Miast Cittaslow i Powiatu Szczycieńskiego. Więcej informacji na stronie https://pasym.pl/ i FB/FestiwalRowerowyMiastCittaslow.


Łaciate Junior Strider Racing

Zapraszamy najmłodszych miłośników dwóch kółek do udziału w bezpłatnych warsztatach i wyścigach Łaciate Junior Strider Racing. Wydarzenie odbędzie się w dniach 30-31 lipca na specjalnie przygotowanym torze, ustawionym w miasteczku sportowym na Rynku Głównym w Pasymiu podczas Milko Mazury MTB.

W sobotę zapraszamy do strefy przygód Strider, gdzie animatorzy zachęcać będą dzieci do jazdy na rowerkach biegowych i zabawy z innymi dziećmi przy jednoczesnym usprawnianiu i rozwijaniu podstawowych umiejętności obsługi roweru.

W niedzielę zapraszamy do udziału w unikalnych wyścigach Łaciate Junior Strider Racing, które rozpoczną się o godz. 11:30. Zawody rozegrane będą w czterech grupach wiekowych:

STRIDER Racing 1 – do 2 lat (chłopcy i dziewczynki),
STRIDER Racing 2 – 3 lata (chłopcy i dziewczynki),
STRIDER Racing 3 – 4 lata (chłopcy i dziewczynki),
STRIDER Racing 4 – 5 lat (chłopcy i dziewczynki).

Niedzielna dekoracja najmłodszych pociech odbędzie się o godz. 12:30.

Zainteresowanych zapraszamy do rejestracji elektronicznej https://www.mazurymtb.pl/  lub w biurze zawodów w dniu wyścigów od godziny 8.00 do 11.15. Udział w zawodach jest bezpłatny!

Utrudnienia w ruchu w najbliższy weekend

W związku z wyścigami kolarskimi w ramach cyklu Milko Mazury MTB nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu. Do kierowców i pieszych apelujemy o wyrozumiałość, ostrożność i stosowanie się do znaków oraz poleceń kierujących ruchem oraz zapraszamy do kibicowania.Szczegółowy program
Sobota, 30 lipca
10.00 Otwarcie imprezy
10.10 Warsztaty dla dzieci w wieku do 6 lat na torze rowerowym Łaciate Junior STRIDER ZONE
10.15 – 15.00 Wyścigi Milko Mazury MTB
15.00 Przyjazd gości i grup rowerowych reprezentujących Miasta Cittaslow
Wręczenie nagród dla zwycięzców Zawodów Wędkarskich o Puchar Burmistrza z okazji 15- lecia Krajowej Sieci Miast Cittaslow
15.30 Wyścig o Laur Pomarańczowego Ślimaka
16.00 Wystąpienia zaproszonych gości
Rodzinny Rajd Rowerowy
16.15. Konkurs wiedzy o Miastach Cittaslow
18.00 – 21.00 Koncerty: Zespół EWOLUCJA; Zespół „Gwiezdna Flota”; Stashka.
21.30 – 22.15 Rowerowa Parada Świetlna z konkursem na najlepiej oświetlony rower i wręczenie nagród

Niedziela, 31 lipca

10.00 Otwarcie drugiego dnia imprezy
10.15 Warsztaty i wyścigi dla dzieci w wieku do 6 lat na torze rowerowym Łaciate Junior STRIDER ZONE
10.15 – 14.00 Wyścigi Milko Mazury MTB
11.00 – 13.00 Rajd pieszo – rowerowy Okrągła Góra
14.00 Wręczenie nagród dla zwycięzców wyścigów MTB
15.30 – 16.00 Uroczyste zamknięcie Festiwalu Rowerowego Miast Cittaslow

Zobacz także

więcej »