Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Ruszył projekt "Cukrzyca to nie wyrok – edukacja międzypokoleniowa na temat choroby" realizowany przez Fundację Kreolia

2022-07-27 13:26:37 (ost. akt: 2022-07-27 13:56:13)

W środę, 27 lipca, w siedzibie Fundacji Kreolia Kraina Kreatywności w Jerutkach ruszył projekt pn. "Cukrzyca to nie wyrok – edukacja międzypokoleniowa na temat choroby". W ramach projektu odbędą się cztery spotkania przeznaczone dla osób chorych na cukrzycę i znajdujących się w grupie ryzyka występowania tej choroby. Uczestników pierwszych z cyklu warsztatów odwiedzili Jarosław Matłach Starosta Szczycieński oraz Rafał Kiersikowski Naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy Starostwa Powiatowego w Szczytnie.

W inauguracyjnym spotkaniu udział wzięły 32 osoby. Miały one okazję pod okiem kucharza Michała Denesiuka poznawać potrawy, które pozytywnie wpływają na poziom cukru we krwi oraz jednocześnie stanowić będą urozmaicenie każdego jadłospisu. W ramach warsztatów uczestnicy mieli okazję nie tylko obserwować sposób przygotowania odpowiednich dla osób chorych na cukrzycę dań, ale również przyrządzić je samemu.

W trakcie realizacji projektu jego uczestnicy spotkają się z lekarzem, dietetykiem, kucharzem i informatykiem. Dzięki tym spotkaniom zdobędą wiedzę jak ułatwić i urozmaicić sobie codzienne życie pomimo choroby. Kolejne spotkanie odbędzie się we wrześniu.

Projekt realizowany jest w porozumieniu i przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Szczytnie.


Zobacz także

więcej »