Podpisanie umowy na dofinansowanie VI Festiwalu Folklorystycznego - Jedwabno 2022

2022-05-13 06:51:07 (ost. akt: 2022-05-13 07:13:14)

W piątek, 13 maja, Jarosław Matłach Starosta Szczycieński oraz Mirosław Łachacz prezes Stowarzyszenia Kulturalnego "Tanecznik" podpisali umowę na dofinansowanie VI Festiwalu Folklorystycznego - Jedwabno 2022.

W tym roku wydarzenie to odbędzie się 31 lipca. Głównym celem organizacji festiwalu jest budowanie lokalnej tożsamości kulturalnej i ludowej, a także integracja społeczności wokół tradycji i folkloru warmińskiego i mazurskiego. Wydarzenie to przyciąga do naszego powiatu wielu turystów i jest jedną z największych tego typu imprez w regionie.

W trakcie Festiwalu promowane będzie lokalne dziedzictwo kulturowe, zwyczaje i tradycje. Oprócz muzyki nie zabraknie również stoisk z rękodziełem czy lokalnych przysmaków.

Już teraz zachęcamy do udziału w wydarzeniu.
Opis: Jarosław Matłach - Starosta Szczycieński i Mirosław Łachacz - prezes Stowarzyszenia Kulturalnego "Tanecznik"Opis: Jeden z występów w trakcie Festiwalu Folklorystycznego Jedwabno 2018 (źródło: Facebook Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno)Opis: Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno (źródło: Facebook Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno)Zobacz także

więcej »