Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Nowa karetka trafiła do gminy Świętajno

2021-07-14 14:06:18 (ost. akt: 2021-07-14 14:19:52)

Dziś, 14 lipca, oficjalnie przekazano gminie Świętajno nową karetkę. Jest to drugi tak nowoczesny pojazd w naszym województwie.

Karetka wyposażona jest m.in. w nowy defibrylator, respirator i nosze elektryczne. Pojazd zastąpił będącą do tej pory na wyposażeniu pogotowia w Świętajnie karetkę.

- Cieszymy się bardzo, bo karetka w tym rejonie naszego powiatu była bardzo potrzebna. Dzięki jej nowoczesnemu wyposażeniu praca ratowników stanie się łatwiejsza i bardziej efektywna - mówiła Beata Kostrzewa dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. - Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że udało nam się odświeżyć nasz tabor i nie ustajemy w staraniach żeby nie była to ostatnia nowoczesna karetka, która do nas trafi.

W ciągu ostatnich trzech lat udało się wymienić na nowe trzy tego typu pojazdy.

- Gratuluję Pani Dyrektor i Panu Koordynatorowi umiejętności i determinacji w poszukiwaniu środków, które pomagają rozwijać służbę zdrowia w powiecie - mówił wicestarosta szczycieński Jerzy Krzysztof Szczepanek. - Nie wolno tylko zapominać, że nawet najnowocześniejsza karetka bez fachowców to tylko samochód.

Zespół pogotowia ratunkowego stacjonuje w Świętajnie od 2019 roku, teraz zyskał on najnowocześniejszy sprzęt.

- Jesteśmy gminą turystyczną i dzięki temu, że jako pogotowie u nas stacjonujecie wszyscy w gminie Świętajno czują się bezpieczniej - podkreślała wójt gminy Świętajno Alicja Kołakowska. - Dziękuję Panu Staroście, Pani Dyrektor i Panu Koordynatorowi pogotowia, że napisaliście tak dobry wniosek, który pozwolił pozyskać karetkę i następnie przekazać ją do naszej gminy.

Zakup karetki to efekt realizacji projektu pn."Zakup ambulansu medycznego wraz z wyposażeniem, środkami ochrony indywidualnej i środkami do dezynfekcji dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie".
W ramach projektu zakupiono karetkę, nosze elektryczne i środki ochrony indywidualnej.

Koszt realizacji Projektu wynosi 521 145,60 zł
dofinansowanie Projektu z Unii Europejskiej w kwocie 442 000 zł
dofinansowanie Budżetu Państwa w kwocie 78 000 zł


Opis. Na zdjęciu wicestarosta Jerzy Szczepanek, Beata Kostrzewa - dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie, Grzegorz Achremczyk - koordynator pogotowia ratunkowego w Szczytnie, wójt Gminy Świętajno Alicja Kołakowska oraz przedstawiciele pogotowia ratunkowego z przekazaną karetką.


Zobacz także

więcej »