menu

Ćwiczenia Sił Zbrojnych RP w Powiecie Szczycieńskim „Dragon-21”

2021-06-08 11:23:34 (ost. akt: 2021-06-08 11:29:55)
Ćwiczenia Sił Zbrojnych RP w Powiecie Szczycieńskim „Dragon-21”

Ćwiczenia Sił Zbrojnych RP w Powiecie Szczycieńskim „Dragon-21”

W dniu 8 czerwca br. w ramach ćwiczenia kompleksowego powiatu szczycieńskiego ,,Galindia 21” na terenie stadionu sportowego Wyższej Szkoły Policji oraz obiektu Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie odbyły się ćwiczenia obronne województwa warmińsko-mazurskiego "WARMIA 2021" realizowane w ramach ćwiczenia taktycznego z SZ RP "DRAGON-21".

Ćwiczenie taktyczne z wojskami DRAGON-21 to największe, cykliczne przedsięwzięcie szkoleniowe Dowództwa Generalnego RSZ. Jest ćwiczeniem o charakterze defensywnym. Jego głównym celem jest sprawne przygotowanie i zgrywanie sił Dowództwa Generalnego RSZ do wykonywania zadań w ramach operacji obronnej prowadzonej we współdziałaniu z WOT i układem pozamilitarnym.
Na terenie Powiatu ćwiczy 16 Dywizja Zmechanizowana (16.DZ), funkcjonariusze Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Olsztynie, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. U podstaw ćwiczenia leżą współczesne zagrożenia, zarówno konwencjonalne, jak i te o charakterze hybrydowym. W ramach ćwiczenia został w Szczytnie zorganizowany Tymczasowy Punkt Recepcyjny uchodźców.

Ćwiczenia Sił Zbrojnych RP w Powiecie Szczycieńskim „Dragon-21” Ćwiczenia Sił Zbrojnych RP w Powiecie Szczycieńskim „Dragon-21” Ćwiczenia Sił Zbrojnych RP w Powiecie Szczycieńskim „Dragon-21” Ćwiczenia Sił Zbrojnych RP w Powiecie Szczycieńskim „Dragon-21” Ćwiczenia Sił Zbrojnych RP w Powiecie Szczycieńskim „Dragon-21” Ćwiczenia Sił Zbrojnych RP w Powiecie Szczycieńskim „Dragon-21” Ćwiczenia Sił Zbrojnych RP w Powiecie Szczycieńskim „Dragon-21” Ćwiczenia Sił Zbrojnych RP w Powiecie Szczycieńskim „Dragon-21” Ćwiczenia Sił Zbrojnych RP w Powiecie Szczycieńskim „Dragon-21” Ćwiczenia Sił Zbrojnych RP w Powiecie Szczycieńskim „Dragon-21” Ćwiczenia Sił Zbrojnych RP w Powiecie Szczycieńskim „Dragon-21” Ćwiczenia Sił Zbrojnych RP w Powiecie Szczycieńskim „Dragon-21” Ćwiczenia Sił Zbrojnych RP w Powiecie Szczycieńskim „Dragon-21” Ćwiczenia Sił Zbrojnych RP w Powiecie Szczycieńskim „Dragon-21”