menu

Prawie 1000 litrów płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni trafiło do jednostek pomocy i integracji społecznej

2021-03-26 09:42:28 (ost. akt: 2021-03-26 10:05:36)

Kilkanaście jednostek pomocy i integracji społecznej z terenu Powiatu Szczycieńskiego otrzymało środki niezbędne do przeciwdziałania pandemii Covid-19. Pomoc trafiła do m.in. Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Domów Pomocy Społecznej, placówek zapewniających całodobową opiekę, Ponadgminnych i Gminnych Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej, całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych i hospicjum.

Przypomnijmy, że Starostwo Powiatowe w Szczytnie jest dystrybutorem środków ochrony indywidualnej oraz środków dezynfekujących w ramach projektu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej - "Kooperacja - efektywna i skuteczna". Zasoby te zostały przekazane placówkom opieki społecznej działającym na terenie Powiatu Szczycieńskiego. Tylko w tym tygodniu, w ramach Projektu przekazane zostało łącznie prawie 1000 litrów płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Natomiast od początku trwania projektu przekazane zostało łącznie 517 litrów płynów do dezynfekcji rąk oraz 990 litrów płynów do dezynfekcji powierzchni, około 200 litrów żeli do dezynfekcji rąk, prawie 5 tys. maseczek medycznych i chirurgicznych, około 75 tys. rękawiczek, ponad 120 przyłbic i około 430 kombinezonów.