menu

Do Gabrysi i Szymka trafiło łącznie 15 tys.

2021-01-19 14:03:36 (ost. akt: 2021-01-19 14:15:29)
Na zdjęciu znajdują się (od lewej) Rafał Wilczek ze stowarzyszenia „Wszystko dla Szczytna”, Jarosław Matłach Starosta Szczycieński, Krzysztof Karwowski prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie i Rafał Kiersikowski  „Wszystko dla Szczytna”.

Na zdjęciu znajdują się (od lewej) Rafał Wilczek ze stowarzyszenia „Wszystko dla Szczytna”, Jarosław Matłach Starosta Szczycieński, Krzysztof Karwowski prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie i Rafał Kiersikowski „Wszystko dla Szczytna”.

Niebagatelna kwota łącznie 15 tys. została przekazana dla małej Gabrysi i Szymka Szymborskiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację.

We wtorek, 19 stycznia Jarosław Matłach Starosta Szczycieński, Krzysztof Karwowski prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie, oraz Rafał Kiersikowski i Rafał Wilczek ze stowarzyszenia „Wszystko dla Szczytna” zasilili zbiórki na leczenie Gabrysi i Szymka łączną kwotą 15 tys.

Jak powiedzieli organizatorzy – warto pomagać, każda mała i duża kwota przekazana na rzecz potrzebujących jest ważna, nie ma też chwili do stracenia, dlatego warto zrobić to już dziś, najlepiej teraz, bo czas, w którym należy rozpocząć leczenie i rehabilitację jest równie istotny co pieniądze.

Nie jest to pierwsze wspólne działanie starostwa, banku i stowarzyszenia. W ubiegłym roku odbyła się akcja „Kilometry dla Stefanka” organizowana wspólnie z Klubem Biegacza „Jurund” w Szczytnie na rzecz 2-letniego Stefcia. Tamto działanie zakończyło się sukcesem.
Natomiast w związku z uzyskaniem przez Stefcia w trakcie trwania akcji dofinansowania od Narodowego Funduszu Zdrowia, za zgodą rodziców i organizatorów teraz nadwyżkę środków przekazano dla kolejnych potrzebujących – Gabrysi i Szymka, których rodzice byli mocno zaangażowani w pomoc dla Stefcia. - Potwierdziło się powiedzenie, że okazane dobro wraca, w tym przypadku, jako pomoc w leczeniu kolejnych młodych ludzi – podsumowują organizatorzy.