menu

Tysiące rękawiczek trafiło do placówek pomocy społecznej

2020-12-17 12:47:55 (ost. akt: 2020-12-17 12:51:51)

Miejskie i Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Domy Pomocy Społecznej, placówki zapewniające całodobową opiekę, Ponadgminne i Gminne Środowiskowe Domy Pomocy Społecznej, całodobowe placówki opiekuńczo-wychowawcze i hospicjum z terenu Powiatu Szczycieńskiego otrzymały środki ochrony indywidualnej niezbędne do przeciwdziałania pandemii koronawirusa Covid-19. Łącznie prawie 75 tys. rękawiczek.

Starostwo Powiatowe w Szczytnie zostało dystrybutorem środków ochrony indywidualnej oraz środków dezynfekujących w ramach projektu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej - "Kooperacja - efektywna i skuteczna". Zasoby te zostały przekazane placówkom opieki społecznej działającym na terenie Powiatu Szczycieńskiego. Tylko w tym tygodniu, w ramach Projektu przekazane zostało około 75 tys. rękawiczek.

Przypomnijmy, że już wcześniej w ramach Projektu przekazane zostało łącznie 517 litrów płynów do dezynfekcji rąk oraz 990 litrów płynów do dezynfekcji powierzchni, około 200 litrów żeli do dezynfekcji rąk i prawie 5000 maseczek medycznych i chirurgicznych.