menu

Szpital to inwestycja w ludzkie życie

2020-11-05 13:37:56 (ost. akt: 2020-11-05 14:50:15)
Wizytacja w nowym skrzydle szpitala w Szczytnie

Wizytacja w nowym skrzydle szpitala w Szczytnie

Decyzją wojewody nowe skrzydło Powiatowego Szpitala w Szczytnie już niedługo stanie się jedną z ważniejszych placówek w kraju do walki z Covid-19. W szpitalu znajdzie się 70 łóżek. Każde z nich będzie wyposażone w respirator.

Trwająca od kilku lat rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie dobiega końca. Nie byłaby ona możliwa gdyby nie dobra współpraca władz szpitala, powiatu oraz województwa. Co ważne zakończyła się w najbardziej potrzebnym momencie – kiedy w kraju, Europie i na świecie panuje pandemia Covid-19, a każde wolne łóżko jest na wagę złota. Nowe skrzydło szpitala jest nie tylko nowoczesne, ale także wyposażone w wysokiej klasy sprzęt. By mogło przyjąć pacjentów chorych na koronawirusa wystarczy dokonać niewielkich modyfikacji: zbudować śluzy, zamontować dodatkowe zbiorniki z gazami medycznymi, przygotować sale na pracę respiratorów. W specjalistyczny sprzęt do ratowania pacjentów zakażonych koronawirusem szpital wyposaży wojewoda. Wojewoda zadba również o specjalistów, którzy będą zajmowali się chorymi.

Przypomnijmy również, że pozostała część szpitala, czyli tak zwana "starsza część" będzie działała normalnie. Znajduje się w niej pięć oddziałów: ginekologia i położnictwo, oddział wewnętrzny, chirurgia, oddział dziecięcy oraz intensywna terapia.

W czwartek, 5 listopada nowe skrzydło wizytowały władze powiatu i szpitala, radni Rady Powiatu, Henryk Żuchowski przedstawiciel wojewody, oraz prasa.

Opis. Wizytacja w nowym skrzydle szpitala w Szczytnie.
Wizytacja w nowym skrzydle szpitala w Szczytnie Wizytacja w nowym skrzydle szpitala w Szczytnie Wizytacja w nowym skrzydle szpitala w Szczytnie Wizytacja w nowym skrzydle szpitala w Szczytnie Wizytacja w nowym skrzydle szpitala w Szczytnie Wizytacja w nowym skrzydle szpitala w Szczytnie Wizytacja w nowym skrzydle szpitala w Szczytnie Wizytacja w nowym skrzydle szpitala w Szczytnie Wizytacja w nowym skrzydle szpitala w Szczytnie Wizytacja w nowym skrzydle szpitala w Szczytnie Wizytacja w nowym skrzydle szpitala w Szczytnie Wizytacja w nowym skrzydle szpitala w Szczytnie Wizytacja w nowym skrzydle szpitala w Szczytnie Wizytacja w nowym skrzydle szpitala w Szczytnie Wizytacja w nowym skrzydle szpitala w Szczytnie Wizytacja w nowym skrzydle szpitala w Szczytnie