menu

Szczycieński Bieg Niepodległości po raz ósmy

2020-10-19 11:13:35 (ost. akt: 2020-10-19 11:50:59)
Zdjęcia przedstawiają uczestników Szczycieńskich Biegów Niepodległości nad Jeziorem Domowym Dużym i przy Placu Juranda.

Zdjęcia przedstawiają uczestników Szczycieńskich Biegów Niepodległości nad Jeziorem Domowym Dużym i przy Placu Juranda.

W niedzielę, 18 października rozpoczął się Szczycieński Bieg Niepodległości. Ze względu na ograniczenia związanie z epidemią koronawirusa, w tym roku odbył się on wirtualnie, co nie znaczy, że zawodnicy nie przebiegli wyznaczonych dystansów.

Szczycieński Bieg Niepodległości już na stałe wpisał się do kalendarza imprez w Naszym Powiecie. W tym roku odbył się po raz ósmy, ale pierwszy raz wirtualnie. Na czym polegał? - Ze względu na zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zdecydowaliśmy, że najbezpieczniej dla sportowców będzie jeżeli każdy przebiegnie wyznaczony dystans indywidualnie. Dodatkowo, każdy może pobiec, gdzie chce, warunkiem uczestnictwa jest by do środy, 11 listopada podał nam swój dystans. Na tej podstawie lekkoatleci otrzymają nagrody – koszulki i medale. Natomiast dzieci, miłośnicy Nordic Walking, jazdy na rolkach otrzymają medale – mówi Ewa Bogusz, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu.

Na przesłanych przez uczestników zdjęciach widać, że bieg nie tylko się rozpoczął, ale sprawia także wiele radości. - Zawodnicy rozumieją zagrożenie, podchodzą do biegu bezpiecznie, ale co nas cieszy realizują swoje założenia – podsumowuje Pani Ewa.

Na cykl Biegów Niepodległościowych składają się imprezy:
- Szczycieński Bieg Niepodległości
- Mały Szczycieński Bieg Niepodległości
- Jazda na Rolkach
- Marsz Nordic Walking