menu

Supersołtys Powiatu Szczycieńskiego. Sylwetka Adolfa Pasztelańca sołtysa Trelkowa

2020-10-22 07:30:00 (ost. akt: 2020-10-13 12:07:37)

Jeszcze w październiku poznamy imię i nazwisko Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Laureatkę lub laureata konkursu organizowanego wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Szczytnie i Tygodnik Kurek Mazurski wybrali czytelnicy gazety. Dziś prezentujemy sylwetkę Adolfa Pasztelańca sołtysa Trelkowa.

https://m.powiatszczycienski.pl/2020/10/orig/adolf-pasztelaniec-35161.jpg
Opis. Zdjęcie Adolfa Pasztelańca sołtysa Trelkowa.

Sołtysem jest już czwartą kadencję. Ma 66 lat, od urodzenia mieszka w Trelkowie. Żonaty, ma dwoje dorosłych dzieci i trzy wnuczki. Przez dwie kadencje zasiadał w Radzie Gminy Szczytno. Od początku swojego sołtysowania kładzie duży nacisk na estetykę wsi. Jego oczkiem w głowie jest zagospodarowany m.in. staraniem mieszkańców staw. Służy on nie tylko jako urokliwe miejsce do relaksu, ale i wędkowania. - Można tu złowić karpie, liny i karasie – wylicza sołtys, dodając, że miłośników tej formy spędzania wolnego czasu we wsi nie brakuje.

Najbardziej w ostatnim czasie ucieszył go jednak kapitalny remont liczącego ponad 100 lat budynku świetlicy. Inwestycja została zrealizowana przez gminę Szczytno, która wcześniej brała pod uwagę budowę całkiem nowego obiektu, ale ostatecznie zmodernizowała stary. Efekt, jak zapewnia sołtys, jest imponujący. - Mieszkańcy są bardzo zadowoleni. Na pewno świetlica będzie nam długo i dobrze służyła – cieszy się pan Adolf. Niedawno również miejscowa OSP, której jest honorowym członkiem, otrzymała wóz do ciągnięcia łodzi oraz nowy garaż. Teraz mieszkańcy planują wycięcie krzaków wokół niego oraz uporządkowanie terenu.