menu

Supersołtys Powiatu Szczycieńskiego. Sylwetka Elżbiety Jabłonowskiej sołtys Jerut

2020-10-19 17:00:00 (ost. akt: 2020-10-13 11:40:47)

Jeszcze w październiku poznamy imię i nazwisko Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Laureatkę lub laureata konkursu organizowanego wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Szczytnie i Tygodnik Kurek Mazurski wybrali czytelnicy gazety. Dziś prezentujemy sylwetkę Elżbiety Jabłonowskiej sołtys Jerut.

https://m.powiatszczycienski.pl/2020/10/orig/elzbieta-jablonowska-35150.jpg
Opis. Zdjęcie Elżbiety Jabłonowskiej sołtys Jerut.

Sołtysem jest trzecią kadencję. W Jerutach mieszka od 16 lat, a przeprowadziła się tu za pochodzącym z tej wsi mężem. Ma trzech synów w wieku 15, 13 i 8 lat.

Pracuje w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Świętajnie. Za jej kadencji w Jerutach wiele się zmieniło. Przy szkole powstało boisko wielofunkcyjne, z którego korzystają nie tylko dzieci, ale i dorośli, w tym także z sąsiednich miejscowości.
W ramach programu „Odnowa wsi”, również w pobliżu miejscowej podstawówki, zagospodarowano plac służący mieszkańcom jako miejsce spotkań. – Znajduje się na nim plac zabaw dla dzieci, zbudowana przez mieszkańców wiata, są kwiaty, krzewy oraz miejsce na grill – wylicza pani Elżbieta. Przy okazji chwali miejscowych za to, że chętnie biorą udział w różnych pracach służących poprawie estetyki tego terenu. – Angażują się w pielęgnację zieleni i kwiatów, koszą trawę. Szczególnie mogę liczyć na naszą młodzież, która mnie pozytywnie zaskakuje swoją pomocą. Często tyle złego mówi się na młodych, ale ja o nich nie powiem złego słowa – podkreśla sołtys. Mieszkańcy mają też do dyspozycji nową świetlicę ulokowaną w budynku szkoły. We wsi zrealizowano wiele inwestycji z funduszu sołeckiego. Obecnie jedną z większych, zaplanowaną na ten i następny rok, jest budowa oświetlenia do drogi krajowej nr 53. – Żałujemy, że z powodu koronawirusa nie udało się nam zorganizować dorocznego festynu rodzinnego. Zawsze cieszył się dużym powodzeniem, nie tylko wśród naszych mieszkańców, ale i przybyszów z sąsiednich wsi – ubolewa pani Elżbieta. Jej pasją jest uprawa kwiatów. – W tym roku pięknie zakwitły mi cynie i dalie – cieszy się. Oprócz tego lubi szyć i czytać książki, choć z żalem stwierdza, że na to ostatnie zajęcie nie zawsze znajduje czas.