menu

Supersołtys Powiatu Szczycieńskiego. Sylwetka Rafała Brzezińskiego sołtysa Leleszek

2020-10-18 12:00:00 (ost. akt: 2020-10-13 08:51:51)

Jeszcze w październiku poznamy imię i nazwisko Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Laureatkę lub laureata konkursu organizowanego wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Szczytnie i Tygodnik Kurek Mazurski wybrali czytelnicy gazety. Dziś prezentujemy sylwetkę Rafała Brzezińskiego sołtysa Leleszek.

https://m.powiatszczycienski.pl/2020/10/orig/ragfal-brzezinski-leleszki-35141.jpg
Opis: Zdjęcie Rafała Brzezińskiego sołtysa Leleszek.

Sołtysem jest drugą kadencję. Żonaty, ma dwóch synów w wieku 21 i 15 lat. Prowadzi własną działalność gospodarczą – zajmuje się wyrobem maszyn do produkcji leków i kosmetyków. W tym celu zakupił budynek po tartaku przy stacji PKP w Pasymiu, który systematycznie modernizuje. Sołtys jest człowiekiem wielu zainteresowań i pasji. Pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Motocyklowo – Eksploracyjnego „Mazur Pasym”. Niedawno wydzierżawiło ono od pasymskiego samorządu zabytkową wieżę ciśnień w Pasymiu. W planach ma urządzenie tam m.in. swojej siedziby oraz punktu widokowego. Już teraz członkowie stowarzyszenia udostępniają obiekt zwiedzającym.

W samych Leleszkach w ramach ubiegłorocznego i tegorocznego funduszu sołeckiego wybudowano drogę na plażę wiejską. - Została wyłoż ona płytkami ażurowymi oraz utwardzona – mówi pan Rafał. Dodatkowo, z pomocą gminy, zniwelowano plażę i wysypano na niej piasek. W planach na przyszły rok jest budowa pomostu. Na realizację tego zadania nie udało się co prawda pozyskać środków w ramach małych grantów sołeckich, ale za to kilku mieszkańców zadeklarowało dołożenie się do wykonania dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia inwestycji. Sołtys czeka także na adaptację budynku, który kilka lat temu gmina zakupiła w celu urządzenia w nim świetlicy. - Dokumentacja już jest, ale czekamy na pojawienia się możliwości pozyskania dofinansowania, b o koszty są niemałe – mówi.

Pan Rafał jest fanem starej motoryzacji. Pasjonują go zabytkowe motocykle, które z upodobaniem kolekcjonuje. Przyznaje jednak, że na ich renowację, z racji licznych obowiązków, ma obecnie mało czasu. - Zajmuję się tym głównie zimą, kiedy jest mniej innych zajęć – zdradza sołtys.