menu

Supersołtys Powiatu Szczycieńskiego. Sylwetka Haliny Jaśniewicz sołtys Lipnik

2020-10-13 14:00:00 (ost. akt: 2020-10-13 14:03:15)

Jeszcze w październiku poznamy imię i nazwisko Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Laureatkę lub laureata konkursu organizowanego wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Szczytnie i Tygodnik Kurek Mazurski wybrali czytelnicy gazety. Dziś prezentujemy sylwetkę Haliny Jaśniewicz sołtys Lipnik.

https://m.powiatszczycienski.pl/2020/10/orig/halina-jasniewicz-35106.jpg
Opis: Zdjęcie Haliny Jaśniewicz sołtys Lipnik.

Funkcję sołtysa sprawuje drugą kadencję. Mieszkanką Lipnik jest od 1974 r., kiedy sprowadziła się tu z Mikołajek. Od kilku lat na emeryturze, wcześniej pracowała w sklepie. Obecnie prowadzi wraz z mężem niewielkie gospodarstwo, w którym hoduje gęsi, kury i kaczki. Państwo Jaśniewiczowie wychowali wspólnie troje dzieci. Pani sołtys aktywnie działa w miejscowym Kole Gospodyń Wiejskich, w którym sprawuje funkcję skarbniczki. Od niedawna panie mają do dyspozycji wyremontowane pomieszczenie socjalne, niegdyś służące pracownikom zlikwidowanego PGR-u. We wsi funkcjonuje również plac zabaw oraz miejsce spotkań integracyjnych mieszkańców. Pani Halina od samego początku kładzie duży nacisk na poprawę estetyki miejscowości. Stąd dużo tu kwiatów, klombów oraz altanki. W 2016 r. Lipniki wzięły udział w konkursie „Czysta zagroda, estetyczna wieś, zajmując pierwsze miejsce w kategorii miejscowości popegeerowskich.

Obecnie trwa remont drogi prowadzącej do Lipnik od drogi krajowej. Do tej pory odcinek ten był wyłożony starymi płytami betonowymi. Teraz zastąpi je asfalt. Sołtys przyznaje, że mieszkańcy długo czekali na tę inwestycję.

- Ludzie są przeszczęśliwi, że wreszcie będą mieli drogę z prawdziwego zdarzenia – mówi pani Halina. Dodaje, że niektórzy nie mogli uwierzyć w to, że zostanie ona wyremontowana aż do rozpoczęcia prac. Teraz powoli dobiegają już one końca – zostało jeszcze wylanie ostatniej warstwy asfaltu.

Sołtys lubi zwierzęta, a jej hobby to czytanie książek, któremu oddaje się głównie zimą, gdy ma sporo wolnego czasu. Wiosną i latem zajmuje się ogrodem. Lubi też podróżować i jeździć na pielgrzymki.

Źródło: https://kurekmazurski.pl