menu

Supersołtys Powiatu Szczycieńskiego. Sylwetka Agnieszki Rudnickiej sołtys Dąbrowy

2020-10-14 12:00:00 (ost. akt: 2020-10-14 14:03:43)

Jeszcze w październiku poznamy imię i nazwisko Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Laureatkę lub laureata konkursu organizowanego wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Szczytnie i Tygodnik Kurek Mazurski wybrali czytelnicy gazety. Dziś prezentujemy sylwetkę Agnieszki Rudnickiej sołtys Dąbrowy.

https://m.powiatszczycienski.pl/2020/10/orig/agnieszka-rudnicka-dabrowa-35102.jpg
Opis zdjęcia: Zdjęcie przedstawia Agnieszkę Rudnicką z Dąbrowy.

W Dąbrowie Pani Agnieszka mieszka od 12 lat. Wraz z mężem przeprowadziła się tu z Olsztyna, gdzie pracowała jako przedstawiciel farmaceutyczny. Była wtedy w ciąży z trzecim dzieckiem. - Postanowiliśmy odmienić nasze życie o 180 stopni. Zostawiliśmy wszystko w Olsztynie i kupiliśmy wymagające remontu siedlisko w Dąbrowie – wspomina pani Agnieszka. Przyznaje, że nie znała wcześniej tej miejscowości, a wybór nowego miejsca zamieszkania był dokonany właściwie „w ciemno”. Dziś jednak nie żałuje swojej decyzji, tym bardziej, że bardzo szybko zjednała sobie sympatię mieszkańców.

Funkcję sołtysa Pani Agnieszka sprawuje już trzecią kadencję. Razem z małżonkiem prowadzi gospodarstwo agroturystyczne, w czym pomagają im dzieci – pełnoletni już syn oraz dwie córki w wieku 15 i 12 lat. Oprócz pokoi do wynajęcia jest tu bar, a mieszczuchy mogą podpatrywać hodowane przez panią sołtys kury i kaczki.

Najbardziej dumna jest z inwestycji wykonanych we wsi w ramach funduszu sołeckiego. Dzięki pochodzącym z niego środkom udało się zagospodarować kąpielisko, wybudować plac zabaw oraz wytyczyć miejsce na ognisko. Z terenu tego chętnie korzystają nie tylko mieszkańcy, ale i przyjezdni. Dąbrowa doczekała się również świetlicy oraz nowego oświetlenia solarnego i drogi asfaltowej. - Staramy się, by nasza wieś kwitła i rozwijała się – mówi sołtys.
Dąbrowy w ubiegłym roku odnotowały, jako jedyna wieś w gminie Dźwierzuty, wzrost liczby mieszkańców. Na koniec 2019 r. mieszkało tu 106 osób. Pani Agnieszka podkreśla, że ma bardzo duże wsparcie ze strony rady sołeckiej. - Wystarczy, że tylko rzucę jakieś hasło, a jej członkowie już mi pomagają – cieszy się sołtys.

Jej pasją są podróże. Ostatnio zachwyciła ją Litwa, gdzie pojechała na krótko przed wybuchem epidemii koronawirusa. Odwiedziła wtedy m.in. Druskienniki. - Wszystkim polecam wycieczkę w te strony, bo choć to miejsca nieodległe, to chyba nadal mało u nas popularne – zachęca sołtys.


Źródło: https://kurekmazurski.pl