menu

XXIII Pasymskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

2020-10-08 12:09:20 (ost. akt: 2020-10-08 15:01:48)

Dzięki Pasymskim i Dźwierzuckim koncertom październik przejdzie do historii naszego powiatu jako miesiąc muzyki organowej i kameralnej. Pierwsze wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, o godz. 17:00 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Pasymiu. Cykl koncertów Patronatem Honorowym objął Jarosław Matłach Starosta Szczycieński.

Koncert 10 października w Pasymiu będzie czarował nas brzmieniem, których zestawienie nie jest zdarzeniem codziennym. Fletnia Pana i akordeon to dwa instrumenty bardzo różne od siebie, ale w rękach artystów muzyków stają się esencją harmonii. W niedzielę, 11 października w Dźwierzutach usłyszymy nie tylko klasykę organową, ale połączone brzmienie organów z dudami szkockimi, fletami irlandzkimi przeniosą nas w świat starożytnych Celtów, których optymistyczna muzyka rozgrzewa serca.

W następną sobotę, 17 października w Dźwierzutach gościć będzie zespół harmonijek ustnych. Harmonijka ustna, to mały kieszonkowy instrument kojarzony z muzyką country, czy bluesem. Może występować w różnych odmianach, które potrafią łamać stereotypy dotyczące niewielkich rozmiarów i ograniczonej skali harmonijki. Trzy, w dodatku różne harmonijki to właściwie mały zespół kameralny. Z harmonijki ustnej można wyczarować niezwykłe dźwięki. „Czarodzieje harmonijek” wydobędą z tego niezwykłego instrumentu urokliwą i zaskakującą muzykę. Na zakończenie tegorocznego festiwalu w niedzielę, 18 października w Pasymiu wsłuchamy się w pełne nostalgii, miłości i umiłowania wolności najpiękniejsze pieśni, ballady i romanse rosyjskie. Będzie to muzyka, która brzmieć będzie refleksyjnie i nastrojowo.

Zapraszamy na wszystkie październikowe koncerty, których na pewno Państwo długo nie zapomnicie.

https://m.powiatszczycienski.pl/2020/10/orig/koncerty-muzyki-organowej-35023.jpg
Na plakacie: Informacje dotyczące XXIII Pasymskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej.