Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP
Budowa ścieżki pieszo-rowerowej przez Gminę Dźwierzuty

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej przez Gminę Dźwierzuty

Rowerem po kolei – etap II

2020-10-06 15:28:25 (ost. akt: 2020-10-07 09:39:54)

Trwa budowa ścieżki rowerowej na nieczynnej linii kolejowej prowadzącej ze Szczytna do Biskupca. Aktualnie realizowany jest etap drugi – na terenie Gminy Dźwierzuty. Koszt inwestycji, to prawie 5,5 mln.

Ścieżka będzie miała długość prawie 23 km i szerokość 2 m. Nawierzchnia zbudowana zostanie z mas bitumicznych. Nie zabraknie też oznakowania, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Co ważne wybudowane zostaną dwa miejsca obsługi rowerzystów. Pierwsze w miejscowości Dźwierzuty, drugie w Popowej Woli.
Zadanie obejmuje również remont wiaduktów wzdłuż ścieżki. Początek trasy znajduje się na granicy Gmin Szczytno i Dźwierzuty (w miejscu, w którym zakończono pierwszy etap inwestycji dofinansowanej ze środków RPO WiM 2014-2020). Koniec robót wchodzących w drugi etap budowy znajduje się na granicy Gmin Dźwierzuty i Biskupiec, w pobliżu ,, Łąki Dymerskiej’’.

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej przez Gminę Dźwierzuty Budowa ścieżki pieszo-rowerowej przez Gminę Dźwierzuty Budowa ścieżki pieszo-rowerowej przez Gminę Dźwierzuty Budowa ścieżki pieszo-rowerowej przez Gminę Dźwierzuty Budowa ścieżki pieszo-rowerowej przez Gminę Dźwierzuty Budowa ścieżki pieszo-rowerowej przez Gminę Dźwierzuty Budowa ścieżki pieszo-rowerowej przez Gminę Dźwierzuty
Budowa ścieżki pieszo-rowerowej przez Gminę Dźwierzuty

Zobacz także

więcej »