menu

Zapraszamy do udziału w konferencji nt. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu szczycieńskiego”.

2019-10-03 15:07:59 (ost. akt: 2019-10-03 15:10:53)

Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie – insp. Radosław Drach oraz Starosta Szczycieński – Jarosław Matłach zapraszają do wzięcia udziału w konferencji nt. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu szczycieńskiego”, która odbędzie się w dniu 11 października 2019 roku o godzinie 10.00 w Auli Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie przy ul. Polskiej 18.

Mając na względzie fakt, iż wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego to każdy z nas, kierujący, czy pieszy ma obowiązek przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym, które zostały stworzone, aby chronić nasze życie i zdrowie. Łamanie przepisów, lekkomyślność, brak doświadczenia mogą stać się przyczyną tragedii ludzkiej, którą rozumiemy zwykle dopiero wtedy, gdy dotyka ona nas samych lub naszych najbliższych.
Najważniejszym punktem konferencji jest uświadomienie młodym ludziom, że posiadanie uprawnienia do kierowania pojazdami, to przywilej, który zobowiązuje. Chcemy, aby każdy mógł przekonać się jaki wpływ na organizm człowieka mają alkohol i środki odurzające, jak niebezpieczna jest jazda pod ich działaniem, jak niezwykle ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz jaką rolę odgrywają elementy odblaskowe w warunkach złej widoczności.
Poprzez poruszenie niezwykle ważnego tematu, a mianowicie bezpieczeństwa w ruchu drogowym chcemy zwiększyć świadomość kierowców odnośnie mogących wystąpić zagrożeń oraz promować właściwe postawy uczestników ruchu drogowego.

Uważając, że każdy z nas może przyczynić się do ograniczenia nieprawidłowych zachowań w ruchu drogowym, jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.