menu

Dzieje się w Powiecie: Maj w Gminie Miejskiej Pasym.

2019-05-07 13:00:54 (ost. akt: 2019-05-07 13:10:26)

Gmina Miejska Pasym w maju zapewnia mieszkańcom powiatu oraz turystom wspaniałe atrakcje:

WARSZTATY TKACKIE

W maju i w czerwcu w Miejskim Ośrodku Kultury w każdy poniedziałek i czwartek odbywają się warsztaty tkackie w ramach projektu „Od przędzy do tkaniny” dofinansowane przez Lokalną Grupę Działania „Południowa Warmia” w ramach operacji „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Projekt powstał w oparciu o życie i twórczość Barbary Hulanickiej, artystki z naszego regionu, znanej w kraju i za granicą. Z gobelinów wykonanych przez uczestników warsztatów powstanie plenerowa wystawa, którą będzie można obejrzeć 13 lipca podczas „Dni Pasymia”.

WYSTAWA I FILM

Od 3 maja w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Centrum Aktywizacji Społecznej w Pasymiu oglądać można wystawę tkanin dwuosnowowych Barbary Hulanickiej ze zbiorów Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku oraz film „Świat Barbary Hulanickiej” udostępniony przez Bibliotekę Wojewódzką w Olsztynie. Wystawa ta dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00 do 10 czerwca 2019 r.

26 maja 2019 r. o godz. 13:00 zapraszamy na koncert kameralny olsztyńskiego zespołu Pro Musica Antiqua kierowanego przez dyrektora Instytutu Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, prof. Leszka Szarzyńskiego, który odbędzie się w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pasymiu. Koncert dedykowany będzie Mamom z okazji przypadającego w tym dniu święta.