menu

IV Gala Boksu Amatorskiego im. Józefa Grudnia w Jedwabnie.

2019-05-07 07:38:06 (ost. akt: 2019-05-07 11:52:20)

W sobotę 4 maja 2019r. na Hali Sportowej w Jedwabnie odbyła się IV Gala Boksu Amatorskiego im. Józefa Grudnia, czyli mecz składający się z 12 walk pomiędzy Reprezentacjami Polski i Rosji (Kaliningrad)
Zanim Gala się rozpoczęła, zawodnicy, trenerzy, sędziowie i kibice udali się do kościoła p.w. św. Józefa w Jedwabnie, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji zawodników boksu i ich rodzin.
Następnie zawodnicy udali się do Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury (Szymany), gdzie zostali zważeni przed walkami.
Gośćmi zawodów byli Panowie Robert i Piotr Grudzień, czyli syn i wnuk zmarłego olimpijczyka i imiennika Gali, którzy wraz z Wójtem Gminy Jedwabno otworzyli IV Galę Boksu Amatorskiego Polska – Rosja.
Gościem honorowym i sędzią głównym zawodów był Pan Paweł Skrzecz, czyli srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich Moskwa 1980 w boksie(kat 81kg).
Drużyna Polski zajęła narożnik czerwony, a drużyna Rosji narożnik niebieski. Po stoczeniu 12 walk 3 rundowych, sędziowie punktowali 16:8 dla Polski, która tym samym zapewniła sobie zwycięstwo.
Wybrano również najlepszych zawodników meczu:

Najlepsza zawodniczka:

Aurelja Adomaityte (48kg)

Najlepszy zawodnik:

Jakub Pop (50 kg)

Pietrałow Aleksander (60kg)

Patryk Borucki (69 kg)

Damian Biesiekierski (75kg)

Organizatorami tegorocznej Gali byli:

Gmina Jedwabno

Klub Sportowy Gwardia Szczytno

Sołectwo Dłużek

Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie

Animatorzy sportu

Nad organizacją działań podczas Gali czuwali wolontariusze Zespołu Szkół w Jedwabnie. Podczas gali zaprezentowały sie także dwa zespoły muzyczne: Black Minds oraz Tokam Band. Do komisji sędziowskiej nie wpłynęły żadne protesty i Gala odbyła się bez zakłóceń.