menu

Powiatowa Gala Sportu Szkolnego.

Autor: Paweł Krassowski

4 grudnia br. w auli Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie odbyła się Powiatowa Gala Sportu Szkolnego zorganizowana przez Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie.
Na gali wyróżnieni zostali uczniowie oraz nauczyciele szkół Powiatu Szczycieńskiego, którzy osiągali najwyższe wyniki w zawodach sportowych w roku szkolnym 2014/2015. Dodatkowo nagrodzone zostały najbardziej usportowione szkoły powiatu. Galę uroczyście otworzył Sekretarz Powiatu Szczycieńskiego Stefan Januszczyk reprezentujący Starostę Szczycieńskiego. Imprezę swoją obecnością zaszczycili licznie zaproszeni goście: Przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego Wacław Wasiela, Wójtowie z Powiatu Szczycieńskiego oraz Sponsorzy: Renata Chorążewicz Dyrektor Kaufland Szczytno, Ryszard Łachacz Właściciel TRANS-POL S.J., Kazimierz i Zofia Skalik Właściciel Firmy Skalik w Świętajnie, Bolesław i Wojciech Zaborowski Właściciel Firmy Moto Centrum Zaborowski w Szczytnie, Mariusz Szerszeń Właściciel Fabryki Klimatu, Andrzej Garlikowski Prezes Safilin oddział w Szczytnie, Andrzej Tadeusz Górczyński Prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie, Mariusz Spychał Właściciel Firmy WPZ Lemany.
Najlepsi sportowcy poszczególnych gmin otrzymali statuetki które zostały wręczone oraz sfinansowane przez Wójtów poszczególnych Gmin Powiatu Szczycieńskiego.
Przedstawiciele najbardziej usportowionych szkół Powiatu Szczycieńskiego odebrali pamiątkowe puchary. Ponadto wszyscy wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy. Statuetki otrzymali również Wójtowie oraz Burmistrzowie za wspieranie sportu szkolnego w Powiecie Szczycieńskim. Sponsorzy w ramach podziękowania otrzymali również pamiątkowe statuetki szklane za wsparcie w organizacji zawodów sportowych w Powiecie Szczycieńskim. W podziękowaniu za owocną współpracę wręczono statuetkę szklaną Przewodniczącemu Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Olsztynie Wacławowi Wasieli.

Najlepsi sportowcy poszczególnych gmin Powiatu Szczycieńskiego w roku szkolnym 2014/2015:
Szkoły Podstawowe – dziewczęta
Gmina Pasym
1. Nikola Bielawska – SP. Pasym
1. Ewa Krasula – SP. Pasym
1. Aleksandra Kruszyńska – SP. Pasym
Gmina Wielbark
1. Magdalena Antoń – SP. Wielbark
2. Weronika Szczepańska – SP. Wielbark
3. Anna Antosiak – SP. Wielbark
Gmina Świętajno
1. Klaudia Olender – SP. Świętajno
2. Natalia Lekstan – SP. Kolonia
2. Julia Kozioł – SP. Kolonia
Gmina Rozogi
1. Anna Turek – SP. Rozogi
2. Kornelia Dziczek – SP. Rozogi
3. Angelika Bałdyga – SP. Rozogi
Gmina Dźwierzuty
1. Wiktoria Kujtkowska – SP. Linowo
1. Kinga Kandybowicz – SP. Dźwierzuty
2. Karolina Tabaka – SP. Linowo
Gmina Miejska Szczytno
1. Patrycja Jesionowska – SP. nr 3 Szczytno
1. Justyna Poździak – SP. nr 3 Szczytno
2. Maja Brzózka – SP. nr 3 Szczytno

Szkoły Podstawowe – chłopcy
Gmina Miejska Szczytno
1. Miłosz Świerczewski – SP. nr 3 Szczytno
1. Nikodem Cegielski – SP. nr 3 Szczytno
2. Gabriel Sachajczuk – SP. nr 6 Szczytno
Gmina Pasym
1. Kacper Marciniak – SP. Pasym
1. Krystian Kaczmarczyk – SP. Pasym
2. Michał Chaleński – SP. Pasym
Gmina Wielbark
1. Kacper Szepczyński – SP. Wielbark
2. Hubert Kosakowski – SP. Wielbark
3. Konrad Ejdys – SP. Wielbark
Gmina Świętajno
1. Aleksander Wysocki – Urban – SP. Świętajno
2. Kacper Urban – SP. Kolonia
3. Igor Tański – SP. Kolonia
Gmina Rozogi
1. Patryk Bryszewski – SP. Rozogi
2. Jakub Kulas – SP. Klon
2. Grzegorz Zieliński – SP. Klon
Gmina Dźwierzuty
1. Tomasz Mężykowski – SP. Dźwierzuty
2. Kamil Kozłowski – SP. Dźwierzuty
3. Tomasz Szulc – SP. Dźwierzuty
Gmina Jedwabno
1. Łukasz Krajza – SP. Jedwabno
1. Piotr Kowalczyk – SP. Jedwabno
Szkoły gimnazjalne – dziewczęta

Gmina Wielbark
1. Weronika Paćkowska – Gim. Wielbark
2. Maria Kołodziejczyk – Gim. Wielbark
3. Dominika Staszewska – Gim. Wielbark
Gmina Pasym
1. Paulina Roman – Gim. Pasym
2. Klaudia Jastrzębska – Gim. Pasym
3. Michalina Zawrotna – Gim. Pasym
Gmina Świętajno
1. Magdalena Lenkiewicz – Gim. Świętajno
2. Dominika Komorek – Gim. Świętajno
3. Zuzanna Kozon – Gim. Świętajno
Gmina Dźwierzuty
1. Aleksandra Chudzik – Gim. Dźwierzuty
2. Joanna Polewaczyk – Gim. Dźwierzuty
3. Sandra Polusik – Gim. Dźwierzuty

Gmina Rozogi
1. Magdalena Stań - Gim. Rozogi
2. Oliwia Kordek – Gim. Rozogi
3. Angelika Trzcińska – Gim. Rozogi
Gimnazjum Sortowe
1. Agata Gąska – Gim. Sportowe Szczytno
2. Julia Wojciechowska – Gim. Sportowe Szczytno
3. Magdalena Kusior – Gim. Sportowe Szczytno
Gmina Miejska Szczytno
1. Aleksandra Kobus – Gim. nr 1 Szczytno
1. Kinga Dębska – Gim. nr 1 Szczytno
2. Zuzanna Rosińska – Gim. nr 2 Szczytno
Gmina Wiejska Szczytno
1. Wiktoria Sygnowska – Gim. Lipowiec
1. Julia Pietrzak – Gim. Lipowiec
1. Daria Bogdańska – Gim. Lipowiec

Szkoły gimnazjalne – chłopcy

Gmina Pasym
1. Paweł Mazurek – Gim. Pasym
2. Wojciech Charytoniuk – Gim. Pasym
3. Szymon Kowalski – Gim. Pasym
Gimnazjum Sportowe
1. Artur Królikowski – Gim. Sportowe Szczytno
2. Dawid Przybylski – Gim. Sportowe Szczytno
3. Tomasz Pajewski – Gim. Sportowe Szczytno
Gmina Miejska Szczytno
1. Maciej Sosnowski – Gim. nr 2 Szczytno
2. Bartosz Złotkowski – Gim. nr 1 Szczytno
3. Bartosz Tarasiewicz – Gim. nr 2 Szczytno
Gmina Wielbark
1. Tomasz Mikołajewski – Gim. Wielbark
2. Kacper Drężek – Gim. Wielbark
3. Patryk Płoski – Gim. Wielbark
Gmina Rozogi
1. Paweł Pieńkos – Gim. Rozogi
2. Karol Pawelczyk – Gim. Rozogi
3. Amadeusz Sęder – Gim. Rozogi

Gmina Dźwierzuty
1. Dominik Smosarski – Gim. Dźwierzuty
2. Sebastian Bakuła – Gim. Dźwierzuty
3. Sebastian Jóźwik – Gim. Dźwierzuty
Gmina Jedwabno
1. Paweł Trędowski – Gim. Jedwabno
1. Michał Krajza – Gim. Jedwabno
1. Krzysztof Kopeć – Gim. Jedwabno
Gmina Wiejska Szczytno
1. Jakub Duda – Gim. Olszyny
1. Kacper Duda – Gim. Olszyny
1. Michał Ceberek – Gim. Olszyny
Gmina Świętajno
1. Piotr Pieloszczyk – Gim. Świętajno
2. Sebastian Więcek – Gim. Świętajno
3. Jakub Kuczewski – Gim. Świętajno
Szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta:

Zespół Szkół nr 1 Szczytno
1. Małgorzata Szymczak
2. Wioletta Tadra
3. Daria Szulc
Zespół Szkół nr 2 Szczytno
1. Kinga Pliszka
2. Klaudia Pliszka
3. Aleksandra Czyż
Zespół Szkół nr 3 Szczytno
1. Dominika Bancerek
1. Aleksandra Bączek
1. Matylda Kowalczyk
Rozogi
1. Daria Bloch
2. Anna Pokora
2. Karolina Zapert

Szkoły ponadgimnazjalne – chłopcy:

Zespół Szkół nr 1 Szczytno
1. Kamil Kuck
2. Konrad Pietrzykowski
3. Janusz Pichal
Zespół Szkół nr 2 Szczytno
1. Tomasz Bojanowski
2. Mateusz Lech
3. Bartosz Laskowski
Zespół Szkół nr 3 Szczytno
1. Artur Piórkowski
2. Konrad Matłoch
3. Daniel Czaplicki
Rozogi
1. Paweł Trzciński
2. Nikodem Zyśk
3. Karol Stań

Najlepsi sportowcy w Powiecie Szczycieńskim w roku szkolnym 2014/2015:

Szkoły podstawowe – dziewczęta
1. Magdalena Antoń – SP. Wielbark
2. Anna Turek – SP. Rozogi
3. Weronika Szczepańska – SP. Wielbark
3. Kornelia Dziczek – SP. Rozogi
Szkoły podstawowe – chłopcy
1. Miłosz Świerczewski – SP. nr 3 Szczytno
1. Nikodem Cegielski – SP. nr 3 Szczytno
2. Gabriel Sachajczuk – SP. nr 6 Szczytno
Szkoły gimnazjalne – dziewczęta
1. Weronika Paćkowska – Gim. Wielbark
2. Maria Kołodziejczyk – Gim. Wielbark
3. Paulina Roman – Gim. Pasym

Szkoły gimnazjalne – chłopcy
1. Artur Królikowski – Gim. Sportowe
2. Dawid Przybylski – Gim. Sportowe
3. Dominik Smosarski – Gim. Dźwierzuty

Szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta
1. Kinga Pliszka – ZS nr 2 Szczytno
2. Klaudia Pliszka – ZS nr 2 Szczytno
3. Aleksandra Czyż – ZS nr 2 Szczytno

Szkoły ponadgimnazjalne – chłopcy
1. Paweł Trzciński – ZS Rozogi
2. Nikodem Zyśk – ZS Rozogi
3. Kamil Kuck – ZS nr 1 Szczytno
Nauczyciele wychowania fizycznego Powiatu Szczycieńskiego z największymi osiągnięciami na zawodach sportowych w roku szkolnym 2014/2015:
• Piotr Lisewski, ZS nr 3 Szczytno
• Krzysztof Janowski, ZS nr 3 Szczytno
• Elżbieta Radziwińska, Gim. nr 1 Szczytno
• Kamil Ziółek, Gim. Dźwierzuty
• Paweł Cegielski, SP nr 3 Szczytno
• Cezary Miszczuk, SP nr 3 Szczytno
• Anna Rybińska, SP nr 6 Szczytno
• Iwona Olbryś, SP nr 6 Szczytno
• Bartosz Kojro, ZS nr 2 Szczytno
• Józef Zdunek, ZS nr 1 Szczytno

Najbardziej usportowione szkoły Powiatu Szczycieńskiego 2014/2015
Szkoły podstawowe do 150 uczniów:
1. SP Klon
2. SP Rumy
3. SP Linowo
4. SP Kolonia
5. SP Zabiele
6. SP Orzyny
Szkoły podstawowe powyżej 150 uczniów:
1. SP Nr 6 Szczytno
2. SP Nr 3 Szczytno
3. SP Wielbark
4. SP Pasym
5. SP Rozogi
6. SP Dźwierzuty
Szkoły gimnazjalne:
1. Gimnazjum Dźwierzuty
2. Gimnazjum Sportowe
3. Gimnazjum Wielbark
4. Gimnazjum Pasym
5. Gimnazjum Rozogi
6. Gimnazjum Świętajno
Szkoły ponadgimnazjalne:
1. ZS nr 2 Szczytno
2. ZS nr 1 Szczytno
3. ZS nr 3 Szczytno
4. ZS Rozogi