menu

Hubertus Powiatowy 2015.

3 listopada br. po raz dziesiąty obchodzono „Hubertusa Powiatowego 2015”. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Parafii Świętego Krzyża w Szczytnie z udziałem myśliwych, leśników i sympatyków. Po Mszy Świętej, Starosta Szczycieński Jarosław Matłach powitał wszystkich i odczytał list przekazany od Posłanki na Sejm RP Urszuli Pasławskiej, która podkreśliła w liście, że „Jest dumna, że nasz region bierze udział w promocji kultury łowiectwa obchodząc uroczystość poświęconą jego patronowi”.
Podczas tegorocznych Hubertowin uhonorowano Srebrnym Medalem Zasługi Łowieckiej kol. Zygmunta Kerstana z Koła Łowieckiego „Knieja „ Szczytno. Odznaką Zasłużony dla Łowiectwa Warmii i Mazur odznaczono Lucjana Wołosa Wiceprezesa Szczycieńskiego Towarzystwa Przyrodniczego oraz Szkołę Podstawową w Klonie. Koło Łowieckie „Żbik” Szczytno wręczyło Honorowego Kordelasa Koła Łowieckiego „Żbik” Szczytno koledze Mariuszowi Krop za wieloletnią pracę społeczną jako Łowczy Koła. Obchodom uroczystości towarzyszył Zespół Sygnalistów Myśliwskich Leśna Brać.
Starosta Szczycieński wręczył statuetki pamiątkowe wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wszystkich Hubertusów oraz imprez kulturalnych związanych z łowiectwem.
Po uroczystościach można było zobaczyć wystawę trofeów myśliwskich, przedstawiającą wieńce byków „myłkusów” – nieprawidłowa forma poroża, pozyskanych przez myśliwych w drodze selekcji.